روش های افزایش ترافیک سایت

فهرست

اطلاعات مقاله

  • نویسنده : ایپک
  • تعداد بازدید : 238
  • تاریخ نشر : 5 ماه قبل
  • زمان مطالعه : 7.284 دقیقه

مقالات محبوب

دیدگاه های اخیر

برای:
طراحی سایت هنری
2 سال قبل
برای:
بررسی کامل فروشگاه ساز پرستاشاپ (prestoshop)
1 سال قبل
برای:
طراحی سایت شرکتی
10 ماه قبل
برای:
طراحی سایت فروشگاهی
8 ماه قبل
برای:
طراحی سایت فروشگاهی
8 ماه قبل
برای:
طراحی سایت پوشاک
5 ماه قبل
برای:
طراحی سایت پوشاک
5 ماه قبل

روش های افزایش ترافیک سایت

در این مقاله به روش های موثر و نتیجه بخش در افزایش ترافیک سایت و بازدید صفحات وبسایت پرداخته ایم ، این روش ها حاصل چندین سال تجربه تیم سئو ایپک میباشد.


افزایش ترافیک وب‌سایت یکی از مهم ترین چالش های پیش رو برای صاحبان کسب و کار و سئو کار ها است. وب سایت ها به منظور جذب مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه جدید ، معرفی محصولات و خدمات و ارتباط موثر با مخاطبان طراحی و مدیریت می شوند. از این رو افزایش ترافیک ورودی به سایت منجر به افزایش فرصت های فروش بیشتر و در انتها باعث کسب درآمد بیشتر می شود . در این مقاله به مواردی اشاره خواهیم کرد که باعث افزایش ترافیک سایت خواهند شد. با تیم ایپک همراه باشید.

بهینه سازی محتواهای سایت

یکی از مهم ترین راه کار هایی که باعث افزایش ترافیک ورودی سایت میشود ، ایجاد مطالب و محتواهای بهینه و ویرایش و بهینه سازی محتوا های موجود سایت می باشد . محتوا قلب تپنده یک وب سایت است و بهینه سازی تمامی محتوا های سایت باعث تاثیر بسزایی در افزایش بازدید سایت خواهد داشت . در ادامه به چند روش بهینه سازی محتوا های سایت را برای شما توضیح خواهیم داد.

Content is King!

محتوا پادشاه است :)

محتوای با کیفیت تولید کنید

محتوا هایی که برای وبلاگ سایت ، معرفی محصولات و خدمات و ... تولید میکنید باید با کیفیت باشد . نیاز خوانندگان آن را برطرف کند . نباید محتواهایی تولید شود که هدف آن فقط افزایش تعداد مقاله در سایت باشد . محتواهای تولید شده به زبان ساده تر باید بدرد بخورن :) .

تولید محتوا با کلمات کلیدی 

تمامی محتواهایی که در قسمت های مختلف سایت تولید میکنید باید بر اساس کلمات کلیدی هدف گزاری شده نوشته و تنظیم شوند ، محتوا هایی که با انتخاب دقیق و استفاده مناسب کلمات کلیدی کسب و کار شما تولید می شوند جایگاه ویژه ای در موتور های جستجو خواهند داشت. شما میتوانید برای تحقیق و استخراج کلمات کلیدی مناسب برای سایت خود از ابزار های مناسب سئو استفاده کنید مانند  : Google Keyword Planner گوگل.

بروزرسانی مداوم محتوا

سعی کنید هر محتوایی که تولید می کنید ، هر مدت یکبار آن را ویرایش کنید ، مطالب آن را تکمیل کنید ، پیشنهاد ما این است که حداقل هر 2 ماه یک بار یک مطلب را بروز رسانی کنید.

تولید انواع مختلفِ محتوا

بهتر از برای تولید محتواهای سایت فقط از محتوا های متنی استفاده نکنید . سعی کنید از دیگر انواع محتوا از جمله تصاویر اختصاصی ، ویدیو ، صوت و ... هم برای تولید محتوا استفاده کنید. امروزه صفحاتی که حداقل یک ویدیو در موضوع مربوطه داشته باشند جایگاه ویژه ای برای گوگل و مخاطبان دارند.

بهینه سازی و سئو سایت

شاید زمانی که از افزایش بازدید سایت صحبت میکنیم بدیهی ترین چیزی که به ذهنمان بیاید سئو باشد ، سئو یکی از مهم ترین پایه های دیجیتال مارکتینگ است و با انجام بهینه سازی ها در قسمت های مختلف سایت بازدید سایت شما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.در ادامه به برخی از تکنیک های سئو با هدف افزایش ترافیک سایت اشاره خواهیم کرد.

استفاده بهینه از متا تگ ها و اسکیما ها

برای تمامی صفحات سایت خود باید از Meta Title  و Meta Description مناسب استفاده کنید تا موتورهای جستجو محتوا شما را بهتر درک کنید ، همین طور برای بهبود بهتر سئو صفحات خود بهتر است از اسکیما  (Schema) استفاده کنید.

ساختار مناسب لینک ها (آدرس دهی صفحات)

برای آدرس دهی لینک های صفحات سایت خود از ساختار مناسبی استفاده کنید ، استفاده از کلمات کلیدی و عنوان محتوا در آدرس صفحات سایت خود و اجتناب از آدرس های ایجاد شده براساس آی دی و تاریخ ها کمک شایانی به سئو صفحات شما میکند.

Alt تصاویر سایت را خالی نگذارید!

حتما و حتما برای تمامی تصاویر خود alt  قرار دهید و توضیحات کاملی درباره آن تصویر در آن alt   بنویسید.

 لینک سازی داخلی

یکی از مواردی که در سئو و بهینه سازی کمک میکند لینک سازی حرفه ای داخلی صفحات سایت شما است . انجام اصولی لینک سازی داخلی به موتور های جستجو کمک میکند تا تمامی صفخات سایت را شناسایی کنند . علاوه بر آن به کاربران اجازه میدهند مطالب مرتبط و جذاب دیگر سایت شما را نیز بررسی کند که این امر باعث افزایش زمان سپری شدن کاربران در سایت شما می شود.

لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی (و یا سئو خارجی) میتواند بصورت فزاینده ای باعث رتبه گرفتن سایت شما در موتور های جستجو به ویژه گوگل بشود . هر چقدر باک لینک های قدرتمندی در سایت های معتبری از صفحات سایت شما توسط ربات های موتور های جستجو بیشتر باشد ، رتبه شما در جستجو ها بهتر خواهد بود.

استفاده از شبکه های اجتماعی

در دنیای دیجیتال امروزی که تقریبا  75 درصد جامعه حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی حضور دارند و تعداد کثیری از این اشخاص زمان زیادی را در این فضا ها سپری میکنند ، هدایت کاربران از صفحات مجازی به سمت سایت شما یک امر معقول و بدیهی خواهد بود . در ادامه به روش های موثر افزایش بازدید سایت با استفاده از شبکه های اجتماعی اشاره میکنیم.

حضور فعال و موثر در شبکه های اجتماعی

با ایجاد اکانت (حساب کاربری) رسمی برای کسب و کار خود و فعالیت حرفه ای مستمر در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام ، یوتیوب و تلگرام میتواند کاربران زیادی را برای بازدید سایت شما به همراه داشته باشد. حتما سعی کنید بصورت مستمر با پست های منظم و جذاب مخاطبین هدف خود را به سایت خود جذب کنید.

اشتراک گذاری محتوا های سایت

حتما سعی کنید پس از انتشار محتوای خود در سایت ، آن ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. ایجاد دکمه های به اشتراک گذاری محتوا در سایت میتوانند به این امر کمک کند.

تولید محتوا های تعاملی

یکی از بهترین روش های افزایش ترافیک سایت و برند سازی بالقوه کسب و کار خود ، تولید محتوا های تعاملی در سایت است ، محتوا های تعاملی به محتوا هایی گفته میشود که کاربر را وادار به تعامل با سایت میکند . این تعاملات عبارتند از ثبت نام در سایت ، اشتراک گذاری صفحات سایت ، ارسال محتوا به سایت و ... . در ادامه به برخی از پیشنهادات ایپک در این راستا اشاره میکنیم.

تولید محتوا آموزشی

میتوانید در سایت خود محتوا های آموزشی رایگانی تهیه کنید و قرار دهید ، این محتوا ها میتوانند متنی ، ویدیویی ،صوتی و ... باشد. محتوا هایی که نیاز کاربران و مشکلات آن ها را شناسایی کند و به آنها پاسخ دهد . می توانید محلی برای ارسال پرسش ها و مشکلات کاربران به سایت برای تعامل بیشتر ایجاد کنید.

برگزاری مسابقات با جوایز

می توانید در سایت خود مسابقاتی با اهداف مشخص و جوایز ارزنده برگزار کنید که این امر باعث افزایش بازدید سایت و تعامل کاربر با سایت شما می شود. برای مثال : برگزاری مسابقه طراحی لوگو با جایزه 10 میلیون تومانی در سایت و اشتراک گذاری لوگو ها در شبکه های اجتماعی.

بهبود تجربه کاربری و زیبا سازی سایت

بهبود تجربه کاربری (UX) به بهبود تجربه ای که کاربر با تعامل با سایت شما دارد را می گویند . هر چقدر این تجربه خوشایند تر باشد کاربران بیشتری جذب سایت شما می شوند . زیبا سازی سایت یکی از عوامل موثر در بهبود تجربه کاربری می باشد. در ادامه مواردی که باعث بهبود تجربه کاربری میشود اشاره کرده ایم.

طراحی سایت واکنش گرا

 طراحی سایت بصورت واکنش گرا (Responsive) به این معنا است که سایت شما در تمامی دستگاه ها از جمله دسکتاپ (مانیتور لپ تاپ و کامپیوتر) ، گوشی های همراه ، تبلت ظاهری زیبا و قابل استفاده داشته باشد. سایت های ریسپانسیو توسط گوگل قابل شناسایی است و رتبه های بهتری کسب می کنند.

افزایش سرعت بارگزاری سایت

هر چقدر زمان بارگزاری (Load) صفحات سایت شما کمتر باشد ، تجربه کاربری خوشایند تری برای کاربران به همراه دارد همچنین یکی از موارد مهم سئو داخلی برای موتور های جستجو سرعت بارگزاری صفحات سایت میباشد.

طراحی رابط کاربری مناسب

طراحی رابط کاربری (UI)  باید در عین زیبایی ساده هم باشد ، طراحی ظاهری پیچیده برای سایت باعث سردرگمی کاربران میشود . همچنین با در نظر گرفتن منو ها و ساید بار های مناسب باید کاربران بتوانند به راحتی به تمامی صفحات سایت دسترسی داشته باشند.

تبلیغات آنلاین

بدیهی است که یکی از روش های افزایش بازدید سایت تبلیغات آنلاین سایت به روش های گوناگون زیر است ، هر اندازه بودجه تبلیغاتی شما بیشتر باشد ، ترافیک ورودی سایت شما نیز بیشتر خواهد شد.در ادامه به برخی از روش های تبلیغ سایت بصورت آنلاین اشاره خواهیم کرد.

تبلیغات در موتورهای جستجو

 مهم ترین و موثر ترین نوع تبلیغات آنلاین ، تبلیغ کردن سایت خود در موتورهای جستجو به ویژه گوگل میباشد ، با تبلیغ سایت خود در گوگل با خدمات گوگل ادز میتوانید بازدید فوق العاده زیادی را مستقیما وارد سایت خود کنید .

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

 تبلیغ در شبکه های اجتماعی یوتیوب ، اینستاگرام نیز یکی از روش های ارزنده در افزایش کاربران سایت میباشد.بهتر است برای کسب نتایج بهتر در این زمینه حتما با یک متخصص صحبت کنید.

تبلیغات نمایشی در سایت ها

تبلیغات نمایشی در سایت های با کاربران زیاد بصورت ویدیویی ، بنری و ... میتواند حجم زیاد کاربر را روانه سایت شما کند.

شبکه سازی قدرتمند

ایجاد ارتباطات مستمر و قدرتمند با کاربران ، همکاران و علاقه مندان به کسب و کار خود باعث ایجاد شبکه قدرتمندی از کاربران میشود.

ایمیل مارکتینگ

جمع آوری ایمیل کاربران علاقه مند به کسب و کار شما و ارسال پیشنهادات داغ ، تخفیفات ویژه ، لیست محتوا های سایت به آنها باعث تعامل بیشتر این افراد با سایت شما میشود. ایمیل مارکتینگ و ایجاد خبرنامه یکی از روش های قدیمی دیجیتال مارکتینگ است.

بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی یا SMS  مارکتینگ نیز مانند ایمیل مارکتینگ عمل میکند با این تفاوت که این روش به دلیل افزایش استفاده از گوشی ها همراه نسبت به ایمیل مارکتینگ بازدهی بهتری دارد.

عضویت در گروه ها و انجمن های مرتبط

   عضویت و فعالیت در گروه ها و انجمن های مرتبط با کسب و کار خود و همکاری و تعامل با آن ها و اشتراک گذاری مطالب مرتبط در این گروه ها ها میتواند ترافیک زیادی را از مشتریان بالقوه برای سایت شما ایجاد کند.

تعامل با دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی

پاسخ به  نظرات کاربران شبکه های اجتماعی و صحبت کردن با آن ها بصورت خصوصی در این شبکه های اجتماعی باعث افزایش بازدید سایت شما میشود.

آمارگیری و اصلاح روش ها

با انجام راهکار های بالا شما میتوانید انتظار افزایش بازدید از سایت خود را داشته باشید ولی برای اینکار بهتر است میزان تاثیر هر روش را با استفاده از ابزار های اندازه گیری بازدید سایت شناسایی کرده و مداوم راهکار های خود را در این زمینه بهبود ببخشید.

استفاده از ابزارهای تحلیلی

استفاده از ابزار های اندازه گیری ، تحلیل و نمایش آمار بازدید سایت بصورت دقیق میتواند ، استراتژی افزایش ترافیک سایت شما را بهبود بخشد. یکی از ابزار های مفید در این زمینه گوگل آنالیتیکز (Google Analytics) است.

بررسی رقبا

 بررسی رقبای خود در زمینه کسب و کار شما و بازنگری ایده های آن ها در جذب مخاطبین به سایت میتواند راهکار های جدید و موثری را در اختیار شما قرار دهد.

سخن آخر

افزایش بازدید سایت حاصل تلفیقیِ پیاده سازی راهکار ها و استراتژی ها می باشد که با انجام تمامی روش های ذکر شده دربالا میتوانید نتایج چشم گیری از افزایش کاربران سایت خود مشاهده کنید. در آخر یک توصیه ضروری در سئو و دیجیتال مارکتینگ به شما عزیزان در این زمینه از سمت تیم ایپک : صبر ، صبر ، صبر .

 

مقالات سئو و بهینه سازی مقالات دیجیتال مارکتینگ
5 ماه قبل
ایپک

عاشق برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و 8 سال است که در زمینه برنامه نویسی و هوش مصنوعی در حال مطالعه و فعالیت هستم!

مقالات مشابه

طراحی سایت اقساطی

طراحی سایت اقساطی یکی از روش های پرداخت خدمات طراحی سایت میباشد که امروزه معدود شرکت های طراحی سایت هستند که این روش پرداخت را برای خدمات خود پذیرا هستند ، در این مقاله به نحوه قسط بندی خدمات طراحی سا...

معرفی سیستم عامل لینوکس و ورژن های مختلف آن

سیستم عامل لینوکس یکی از محبوب ترین سیستم عامل سازگار و متن باز برای دولوپرها است. این سیستم عامل از نظر مقیاس پذیری، انعطاف پذیری، امنیت نسبت به سایر سیستم عامل های دیگر آن را متمایز نموده است. لینوک...

Sem چیست و چه کابردی دارد؟

sem , search engine marketing یکی از اصلاحاتی می باشد که در بازاریابی کاربرد زیادی دارد. در واقع باید بدانید که در فضای دیجیتال تعریف مشخص شده ای برای بازاریابی موتور جستجو وجود ندارد. در گذشته تمامی...

دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید


دیدگاه