ایمیل مارکتینگ

فهرست

اطلاعات مقاله

  • نویسنده : ایپک
  • تعداد بازدید : 856
  • تاریخ نشر : 1 سال قبل
  • زمان مطالعه : 3.084 دقیقه

مقالات محبوب

دیدگاه های اخیر

برای:
طراحی سایت هنری
2 سال قبل
برای:
بررسی کامل فروشگاه ساز پرستاشاپ (prestoshop)
2 سال قبل
برای:
طراحی سایت شرکتی
1 سال قبل
برای:
طراحی سایت فروشگاهی
10 ماه قبل
برای:
طراحی سایت فروشگاهی
10 ماه قبل
برای:
طراحی سایت پوشاک
7 ماه قبل
برای:
طراحی سایت پوشاک
7 ماه قبل

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ ، یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی در دنیای اینترنت میباشد که از سال های گذاشته تا اکنون تاثیرات خود را بر روی کسب و کار هی گذارده است ، در این مقاله به بررسی کامل ایمیل مارکتینگ و روش های انجام آن و مزایای بازاریابی ایمیلی میپردازیم.


ایمیل مارکتینگ ، یکی از قدیمی ترین روش های دیجیتال مارکتینگ میباشد که از قدیم الایام مورد توجه قرار میگرفته است ، تفاوتی ندارد شما چه محصولی میفروشید ، چه خدماتی اراده میدهید و … بازاریابی ایمیل یکی از راه های رونق کسب وکار شما خواهد بود ، در این مقاله به بررسی کامل ایمیل مارکتینگ ، مزایا و معایب آن و نحوه سفارش آن میپردازیم با ایپک همراه باشید.

استفاده از ایمیل در بازاریابی دیجیتال

ایمیل مارکتینگ ارسال ایمیل به یک پایگاه داده یا مخاطبین، مانند مشتریان فعال یک فروشگاه را شامل می شود. این یک استراتژی ارتباط دیجیتال در نظر گرفته شده و در حیطه اقدامات بازاریابی مستقیم قرار می‎گیرد. بازاریابی دیجیتال بر ارسال ایمیل، به منظور جذب مشتریان جدید، توسعه روابط با مشتریان فعلی، ایجاد وفاداری، تعامل با مخاطبین، افزایش فروش، ایجاد اعتماد در یک خدمات یا محصول، تایید سفارش خرید و سایر اهداف انجام می شود. به دلیل گستردگی اهداف استفاده از ایمیل، افراد زیادی مایل به استفاده از آن ها در جذب مشتری هستند. در این بخش نیز به بررسی مزایای بارز استفاده از این مزیت دیجیتال می‎پردازیم. 

در بازاریابی ایمیل، به داشتن آدرس ایمیل مشتری و مخاطبین مراجعه کننده نیاز است. با این حال، نحوه جمع آوری آن ها نیز بسیار مهم است. زیرا اگر تصمیم به خرید پایگاه‎های داده و ارسال ایمیل به افرادی که مشتریان شما نیستند بپردازد، ممکن است با دردسرهایی رو به‎رو شوید. برای جلوگیری از عدم جریمه جدی، می توانید سوال هایی را به صورت پرسنامه در سایت بارگزاری کنید. به عنوان مثال، سوالی با این مضمون که« آیا مایل به دریافت اخبار سایت از طریق ایمیل هستید یا خیر؟». طرح این پرسش‎ها و کسب اجازه از مشتری، می‎تواند باعث جلوگیری از جریمه های گزاف شود. 

در بازاریابی ایمیل، شکل و نحوه پیام به اندازه طراحی آن اهمیت دارد. پیام شما هر چه باشد، اگر رسانه ای که از طریق آن ارسال می شود خوانا نباشد، هیچ کس آن را نخواهد خواند. ترفند ایجاد ایمیل‌های خوش‌خوان، استفاده از قالب‌های ایمیل است. الگویی برای ایمیل های شخصی سازی شده با رنگ های شرکت خود انتخاب کنید. شما فقط باید متن ایمیل های مختلف خود را تغییر دهید. در این صورت می توانید به راحتی بازدید ایمیل خود را افزایش دهید. 

چرا باید از بازاریابی ایمیل در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید؟

ایمیل مارکتینگ برخلاف سایر رسانه های نوظهور، یکی از اولین رسانه های دیجیتالی است که ظاهر شد. اما بازاریابی به وسیله ایمیل به دور از هرگونه منسوخ و قدیمی شدن، همچنان در دسترس افراد است. به دلیل دسترسی بالایی که استفاده از ایمیل به همراه می آورد، می توان مخاطبان مختلفی را جذب کرد. پیام هایی که ارسال می کنید مستقیماً به صندوق پستی گیرندگان شما ارسال می شود. این امر به شما امکان می‎دهد در زندگی روزمره هر یک از آن‎ها حضور داشته باشید؛ بدون آنکه هزینه زیادی بابت آن پرداخت کنید. بنابراین، ایمیل در هر مرحله از ارتباط با مشتری دخیل است. چه در مرحله فروش و چه مراحل پس از فروش و ارائه محصول و خدمات به مشتری. در این بخش به بررسی دلایل استفاده از ایمیل در استراتژی بازاریابی پرداخته ایم. 

یکی از مزایای اصلی بازاریابی ایمیل، مقیاس پذیری آن است. مقیاس پذیری به این واقعیت اشاره دارد که ایمیل ها می توانند در مقیاس بزرگ برای تعداد زیادی از گیرندگان ارسال شوند. با ارسال عمده ایمیل به حجم وسیعی از مشتریان، می توان در مدت زمان کوتاهی، به جذب ویژه مخاطب پرداخت. 

ایمیل مارکتینگ انبوه، همچنین فرصتی را برای صحبت مستقیم با مخاطبان خود فراهم می کند. همچنین ارتباطی ایجاد می کند که به گیرنده احساس تمایز و مهم بودن می دهد. 

 

فرصت هایی که ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار ها ایجاد می کند 

بازاریابی ایمیل به شما این امکان را می دهد که به طیف وسیعی از مخاطبان مختلف دسترسی داشته باشید. از جمله آن هایی که ممکن است لزوماً با استفاده از اینترنت راحت نباشند، می توانند از ایمیل استفاده کنند. این امر تبلیغات  را به مرسوم ترین شکل بازاریابی و فروش تبدیل می کند. علاوه بر این، بازاریابی به وسیله ایمیل، فرصتی برای ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان و افراد متقاضی به خرید ایجاد می کند.

در ایمیل مارکتینگ، به جذب مشتریان پیشین نیز اهمیت ویژه ای داده می شود. اغلب اوقات مشتری دوبار از یک محصول یا خدمات استفاده نمی کند. این امر ممکن است به دلیل فراموشی مشتری و یا گم کردن آدرس سایت مورد نظر باشد. این ابزار با ایجاد جریانی، از فراموشی مشتری جلوگیری می کند. سپس زمانی که مشتری مایل به خرید محصول یا خدماتی مشابه محصولی است که شما ارائه می‎دهید، شرکت شما می‎تواند اولین گزینه او باشد. برای آشنایی با ضروریات بازاریابی به وسیله ارسال ایمیل، می توانید به بخش های بعدی مقالات ما مراجعه کنید. 

 

 

مقالات دیجیتال مارکتینگ
1 سال قبل
ایپک

عاشق برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و 8 سال است که در زمینه برنامه نویسی و هوش مصنوعی در حال مطالعه و فعالیت هستم!

مقالات مشابه

امنیت سایت چیست؟

امنیت سایت در حقیقت به فرآیندی گفته می‌شود که با رعایت کردن آن می‌توان از دسترسی‌های غیر مجاز و تخریب‌هایی که می‌تواند متوجه یک وبسایت شود جلوگیری کرد. امروز هکرها سعی می‌کنند تا با به کارگیری شیوه‌ها...

معرفی کامل زبان برنامه نویسی IOS

شما چه یک خواننده عادی باشید چه یک طراح سایت یا برنامه نویس، حواندن اطلاعاتی در مورد پلتفرم iOS و زبان‌هایی که برای توسعه اپلیکیشن در آن نیاز است می‌تواند برای شما جالب توجه باشد.

طراحی سایت شرکتی

طراحی انواع سایت <b>شرکتی</b> ، <b>پزشکی</b>، ارتودنسی ، صنعتی ، آژانس های مسافرتی ، هنری ، <b>وکالت</b>، شخصی و ... با استفاده از المنتور ، وردپرس اختصاصی و کدنویسی اختصاصی با لاراول در ایپک برای کسب...

دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید


دیدگاه